Exkurzia v Elektrárňach

prevnext

 

V stredu 3. júna 2015 prišli na exkurziu do administratívnej budovy Elektrární žiaci zo Základnej školy na Jarnej ulici v Žiline. Ako nám porozprával pán riaditeľ Ján Kotman, pred časom na základe výzvy napísali projekt zameraný na dejepis a zemepis, vďaka ktorému škola dostala dvadsať tabletov. V projekte sa zaviazali vytvoriť niečo zaujímavé, prospešné pre všetkých.

Z miestnych historických budov vybral pán riaditeľ práve národnú kultúrnu pamiatku – funcionalistickú administratívnu budovu Elektrární, ktorú budú žiaci skúmať a opisovať. V projekte sa budú zameriavať na informácie nielen z histórie, pripadne prítomnosti, rovnako ich zaujíma, čo sa bude diať s budovou v budúcnosti, a aký to bude mať vplyv na kvalitu života obyvateľov Žiliny.

„Výsledkom bude video natočené žiakmi a práca na projekte či na spomínanom videu umožní vyučujúcim zatraktívniť vyučovanie dejepisu a zemepisu. Pre deti bude zaujímavá samotná práca na vytváraní videa, dozvedia sa popri tom zaujímavé veci a tiež majú možnosť byť pri vytváraní veľmi peknej a príjemnej veci a vecí - Prestavbe a revitalizácii komplexu Elektrární v Žiline. Takúto možnosť máva málokto… Budova Elektrární je raritou a raritou bude aj naša aktivita," dodáva pán riaditeľ.

Späť na zoznam